Wesprzyj projekty

Zgodnie z wytycznymi i celami statutowymi staramy się kilka razy w roku organizować coraz to inne zajęcia – warsztaty, przybliżające różne aspekty kultury Dalekiego Wschodu. Wkrótce mamy nadzieję stworzyć przestrzeń, która umożliwi niejako przeniesienie się  w stylistykę Kraju Kwitnącej Wiśni. Planujemy m.in. założenie ogrodu inspirowanego estetyką japońską.

A oto kilka projektów, które zrealizowaliśmy z dużym sukcesem:

  22 czerwca 2019 odbyły się dwa spotkania z kulturą Dalekiego Wschodu:

  1. spotkanie z kulturą japońską. Bardzo dziękujemy reżyserowi przedstawienia teatralnego po japońsku – Michałowi Janickiemu, który udzielił cennych wskazówek naszym aktorom. Jak zawsze mogliśmy liczyć na pomoc Klubu Kendo z Łodzi oraz Pani Anny Krysztofiak, grającej na japońskich instrumentach. Nieoceniona okazała się też Pani Ewa Fukuoka, która wykonała rekwizyty do bajki o księżycowej księżniczce.   
                                                                                                                                                             
  2. Drugie spotkanie dotyczyło kultury koreańskiej. Zespoły, jak i osoby indywidualne zaprezentowały się śpiewając i tańcząc na scenie, dając upust emocjom i dostarczając  wspaniałych wrażeń widowni. Wielką pomocą w przygotowaniach, jak i w przebiegu spotkania okazała się wolontariuszka z AIESEC – Claire Mia Pruvost, która towarzyszyła zgłaszającym się na występy ucząc ich tekstów piosenek po koreańsku, pomagając przezwyciężyć bariery związane z byciem na scenie .                                                                  Sama również wystąpiła śpiewając i tańcząc oraz prowadząc konferansjerkę wraz z Dominiką Sznajder.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     Wkrótce przygotujemy materiał filmowy. Więcej zdjęć na stronie głównej  pokazuje rozmach i unikalność wydarzeń.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       A oto kilka faktów z historii.

W  2017 roku odbyła się I edycja warsztatów współczesnego tańca inspirowanego japońskim yosakoi we współpracy z Egurrola Dance Studio. Efekt można było oglądać 24 czerwca na Spotkaniu z kulturą japońską w teatrze przy ul. Tuwima 34.

Sala widowiskowa – Tuwima 34, czerwiec 2017

występ japońskiego tańca Yosakoi, czerwiec 2017

Osoby zaangażowane w projekt  chętnie przystąpiły do warsztatów w ramach II edycji. 

Z uwagi na brak wolnej sali w szkole tańca, grupa ćwiczyła w sali fundacji na Mickiewicza 15a.  Występ odbył się 23.06.2018 w sali widowiskowej na Tuwima 34.

Jesienią 2017 utworzyła się dodatkowa grupa  – współczesnego tańca koreańskiego, którą publiczność oklaskiwała w czerwcu 2018.

 W styczniu 2019 były już dwie grupy, które ćwiczyły odrębnie dwa układy taneczne K-pop.

Do wakacji dziewczyny ćwiczyły w trudnych warunkach – bez luster i w słabo wentylowanym pomieszczeniu. Brak wentylacji zmusił nas do podjęcia decyzji o założeniu wentylatorów we wrześniu 2018, które obecnie spłacamy ( 4500zł). W pomieszczeniu bardzo przydałoby się lustro do ćwiczeń. Ośmielamy się  więc prosić o wsparcie finansowe.

Możesz nam pomóc przez dobrowolne wpłaty darowizn na konto naszej Fundacji.

Co więcej, robiąc zakupy przez internet, możesz jednocześnie wspierać naszą fundację, dzięki portalowi FaniMani.pl. Ciebie nie kosztuje to nic, a my zyskujemy środki na zakup niezbędnego wyposażenia i organizację  kolejnych spotkań z kulturą japońską. Zapoznaj się z instrukcją:

Infografika FaniMani

Kolejna możliwość wsparcia nas to dowolne ubezpieczenie wykupione przez internet, w ramach inicjatywy idea fair play, o czym można przeczytać w zakładce bocznej na stronie głównej.

Od początku działalności prowadzimy różnego rodzaju szkolenia warsztatowe. Ich rezultatem są m.in. przedstawienia w stylistyce japońskiej.

Wystawiliśmy już przedstawienia: „Niespełniona Miłość” na motywach japońskiej bajki o księżycowej księżniczce Kaguya hime (czerwiec 2014 i czerwiec 2019) , „Romeo i Julia” W.Shakespeara po japońsku, fragment przyjecie u Kapuletich- (czerwiec 2015), a w 2016 była dla odmiany inscenizacja „Poszukiwanie miłości” a motywach japońskiej bajki „Małżeństwo z myszką”.

Warsztaty teatralne, połączone z nauką tańca i gry aktorskiej sprawiają uczestnikom dużo radości. W bieżącym roku postanowiliśmy je wznowić. Mamy świadomość, że nie wszystkich chętnych z Łodzi stać na tego typu pozaszkolne zajęcia w stylistyce japońskiej. Dlatego wszystkim potencjalnym darczyńcom serdecznie dziękujemy i oczywiście zapraszamy na nasze spotkania. Najbliższe w czerwcu 2020. 

Pod linkiem inne nasze działania warsztatowe:

http://fundacja-ai.pl/category/warsztaty/