Niełatwe wyzwania sztuki japońskiej – „Niespełniona miłość” w oczach aktorów

Przy okazji przygotowań do realizacji profesjonalnego zapisu wideo naszego przedstawienia „Niespełniona miłość”, postanowiliśmy zapytać aktorów o ich wrażenia z realizacji spektaklu i jego premiery w czerwcu. Opowiedzieli nam o tym, czym było dla nich zarówno samo uczestnictwo, jak i o tym, jak wpłynęły na nich przygotowania. Zapraszamy do lektury!

 

Praca włożona w przedstawienie była naprawdę duża. Dbanie o każdy szczegół wymagało od nas, ale również od nauczycieli, którzy nas do niego przygotowywali, niemałego wysiłku. Dzięki przedstawieniu i próbom mogliśmy się wiele dowiedzieć na temat zarówno samego teatru, jak i zachowania japońskich aktorów na scenie.

Niełatwym wyzwaniem było również nauczenie się prawidłowej dykcji tekstów wymawianych po japońsku. Całość wydarzenia uzmysłowiła nam również w jaki sposób Japończycy pracują nad wystawianymi sztukami.

Wiktoria (taniec i śpiew)

302A1285rep

Zajęcia teatralne i udział w spektaklu były ciekawym doświadczeniem, bo o ile brałam udział już w kilkunastu przestawieniach szkolnych, żadne nie było po japońsku, więc to na pewno nowość. Przy okazji nauczyłam się trochę akcentu, z którym mam na zajęciach problem, bo nie mam za bardzo do tego słuchu. Dzięki temu bardziej przyzwyczaiłam się do mówienia po japońsku.

Ola (odtwórczyni roli babci)

Bardzo chętnie uczyłam się tańca japońskiego, bo nigdy nie miałam z tym do czynienia, a bardzo lubię tańczyć, w jakikolwiek sposób się wykazać. Nie wiedziałam, że uda mi się coś takiego osiągnąć. Nie wiedziałam też, że to tyle pracy, bo wydaje się to mało skomplikowane. Okazuje się, że jednak trzeba zwracać uwagę na każdy szczegół, żeby wyglądało estetycznie. Bardzo mnie to zainteresowało i od teraz jest to moje hobby.

Strasznie mi się podobało i szczerze mówiąc nie mogę się doczekać kolejnego występu, bo cały czas chcę próbować czegoś nowego.

Chciałabym wziąć udział w profesjonalnym nagraniu przedstawienia, bo kolejny raz będzie to coś nowego. Kiedy się za coś biorę, lubię mieć to wyćwiczone na sto procent. Lubię dawać z siebie wszystko. Jeśli ktoś ode mnie wymaga więcej, żeby coś wyszło jeszcze lepiej, żeby praca była w stu procentach idealna, to zawsze podejmuję to wyzwanie.

Kasia (taniec, śpiew)

Według mnie to wszystko było na pewno ciekawe, no i dosyć nowe. Co prawda w szkole podstawowej brałam udział w szkolnych przedstawieniach, ale to nie było nic specjalnego, ani nic co potrzebowałoby takiego zaangażowania. W to przedstawienie akurat się bardzo angażowałam, miałam kilka ról i starałam się, żeby to jakoś fajnie wyszło, bo pomysł był naprawdę dobry. Chciałabym wziąć udział w kolejnych.

Chciałabym też mieć pamiątkę z tego przedstawienia, bo mojej mamie nie udało się zbyt wiele nagrać, dlatego uważam, że profesjonalne nagranie to świetny pomysł. Poza tym aktorstwo to jest naprawdę dobra zabawa i nie wiem, czy będę miała jeszcze kiedyś okazję czegoś takiego spróbować.

Dominika (taniec, odtwórczyni roli istoty pozaziemskiej)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *